10.11.2018 10:15
👥 widzów: 956
💰 bilety: 50 kc
🍺 catering: no jak nie jak tak :D

Fajnie czasami wyjechać sobie za granicę na jakiś mecz. Jako, że od mojego włoskiego tripa minął już miesiąc nadszedł czas na drobne podróże. Za namową Karola z Jada na Szpil, udaliśmy się na bardzo ciekawą wycieczkę szlakiem czeskiego sportu.

Spotkania piłkarskie rozgrywane o godzinie 11:00 zawsze są dla mnie sporym wyzwaniem. W tym przypadku nie dość, że spotkanie rozegrano 45 minut wcześniej to jeszcze trzeba było podjechać dość konkretny kawałek samochodem.

Mecz w Trzyńcu rozegrany był w ramach drugiej ligi czeskiej. Do lokalnej drużyny przyjechał spadkowicz z najwyższej ligi - Zbrojovka Brno. Na papierze faworytem był zdecydowanie zespół przyjezdny. Ale jak to zwykle bywa papier swoje, boisko swoje....

Pierwsza połowa dosyć nudnawa, Na całe szczęście wsparty pewnym chmielowym znieczulaczem dotrwałem do jej końca. Z tej części gry warto odnotować jedynie czerwoną kartkę dla gości w końcowych minutach.

Drugie 45 minut zdecydowanie bardziej interesujące. Mimo liczebnego osłabienia to zespół z Brna otworzył wynik tego spotkania. W miarę upływu minut sił zaczynało jednak brakować, co skutkowało dwoma trafieniami dla piłkarzy spod polskiej granicy i ostatecznie trzy punkty zostały w Trzyńcu.