Spójnia Zebrzydowice - LKS Kończyce Małe 3:2 (0:2)

👥 widzów: ok. 300
💰 bilety: 5 zł
🍺 catering: owszem

Wielkie Derby Gminy Zebrzydowice! W niedzielne popołudnie postanowiłem wybrać to spotkanie, gorąco namawiany przez lokalną redakcję My football moments
Spotkanie do dostarczyło wielu emocji. Sędzia rozpoczął mecz 2 minuty przed czasem, a chyba jeszcze przed planowaną godziną rozpoczęcia derbów mieliśmy już bramkę dla gości, swoją drogą po bardzo ładnym, technicznym uderzeniu zza pola karnego. Na trybunach dało się usłyszeć głosy, że bramka zdobyta przed godziną 16:00, nie powinna zostać uznana, lecz rozjemca pojedynku uznał ją jako zdobytą prawidłowo  W pierwszych 45 minutach mieliśmy przyjezdni dołożyli jeszcze drugie trafienie i zapachniało sensacją (goście, będący beniaminkiem ligi, zdobyli w pierwszych siedmiu kolejkach równe zero punktów).
Drużyna z Zebrzydowic przebudziła się w drugiej połowie spotkania. Krótko po wznowieniu gry mieliśmy już wynik 1:2. Z minuty na minutę rosła przewaga zespołu Spójni. W końcu, gdy udało się doprowadzić do wyrównania po zamieszaniu w polu karnym, lokalną publiczność ogarnął szał radości. Prawdziwa ekstaza mogła przyjść już chwilę później, ale gospodarze w bardzo efektowny sposób zmarnowali rzut karny  Gdy pachniało już przewidywanym przeze mnie jeszcze przed spotkaniem wynikiem 2:2, po raz kolejny piłka wylądowała w bramce drużyny z Kończyc! Okrzyków radości oraz rozpaczy na trybunach nie brakowało, z tego co udało mi się ustalić obie wsie delikatnie mówiąc za sobą nie przepadają
Spotkanie dostarczyło wielu emocji, przybyło na nie ok. 300 widzów (wg niektórych źródeł ponad 300). Sam stadion również bardzo fajny. Był to chyba mój pierwszy stadion na którym byłem, gdzie trybuna główna znajduje się... za bramką  Warto również podkreślić szeroki zakres klubowych gadżetów możliwych do nabycia. Sam osobiście nabyłem otwieracz do butelek, a do wyboru były jeszcze np. breloki.